KORIZMENA ISPOVIJED

U subotu, 24. ožujka, bit će velika Korizmena ispovijed u našoj župi. Već po običaju, ispovijed će biti u dvije skupine.
Ispovijed za prvu skupinu (djeca i mladi) počinje u 13 00 sati, a za drugu skupinu (svi ostali) u 14 00 sati.
Iduće nedjelje je nedjelja Caritasa. Cjelokupna milostinja ide za potrebe
Caritasa. Otvorimo svoje srce za potrebe najpotrebnijih.

SASTANAK ŽUPNOG PASTORLANOG VIJEĆA

Sastanak župnog pastoralnog vijeća bit će u petak, 16. ožujka u 20 sati. Molimo sve članove Vijeća da dođu na susret.
Iduće nedjelje za vrijeme svete Mise u 10 sati, predstavit će nam se naši ovogodišnji kandidati za primanje svete Potvrde.
Planinarski križni put mladih Varaždinske biskupije bit će 24. i 25. ožujka. Zainteresirani neka se jave Upravitelju župe
najkasnije do iduće nedjelje.

TJEDAN SOLIDARNOSTI I ZAJEDNIŠTVA

Idućeg tjedna, od 5. do 11. ožujka, je Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini,
pa će sva prikupljena milostinja od iduće nedjelje biti darovana u te svrhe.

PEPELNICA

U srijedu, 22.2. počinje vrijeme korizme. Kao i svake godine, na blagdan Pepelnice, vršit ćemo obred pepeljenja
u znak našega pristanka na pokoru. Toga dana ujedno je zapovijedani post i nemrs.
Propis nemrsa obvezuje one koji su navršili 14. godinu života, a zakon posta one koji su navršili 18. godinu života.
Ovaj propis ne obvezuje starije od 60 godina. Naravno, propis posta i nemrsa mogu obdržavati i mlađi i stariji od navedene dobi.

KRIZMA I PRVA PRIČEST

Ove godine najprije na red dolaze naši kandidati za Krizmu. Oni će ovaj sakrament i snagu Duha Svetoga primiti u subotu,
21. travnja u 10 sati. Ovo veliko slavlje predvodit će naš biskup, mons. Josip Mrzljak.

Naši kandidati za Prvu Pričest po prvi puta će pristupiti oltaru Gospodnjem u nedjelju, 20. svibnja u 10 sati.
I jedne i druge preporučujemo u Vaše molitve, kako bi primanje ovih sakramenata za njih bilo plodonosno.