VIJESTI IZ ŽUPE

U petak, 26. siječnja, godišnje je klanjanje u našoj župi. Župno klanjanje ili klečanje je dan u godini u kojem je cijela župna zajednica pozvana dati čast i slavu te iskazati zahvalnost Isusu prisutnome pod prilikama kruha u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Zato se često župno klanjanje naziva i župno Tijelovo. Na taj dan svaki bi župljanin u vremenu kad je izloženo Presveto u nekom trenutku koji mu odgovara trebao doći u crkvu radi molitve, razmatranja i osobnog susreta s Isusom. Presveto će biti izloženo od konca sv. mise u 11:00 pa do blagoslova i pohrane prije sv. mise u 18:00.
Raspored
11:00 sv. misa na koncu koje će se izložiti Presveto na klanjanje župljanima
17,15 zajednička pobožnost i blagoslov s Presvetim
18:00 koncelebrirana sv. misa koju predvodi preč. Josip Kuhtić, zagrebački kanonik, i v.d. župnika Sv. Marije u Zagrebu

Nađimo, dakle, kojih pola sata ili satak vremena i posvetimo ga Isusu svome Spasitelju za nas prisutnome u Presvetom oltarskom sakramentu.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin