„MARIJINA DJEČICA“ NA IZLETU


U subotu 14. rujna 2019. g. zbor „Marijina dječica“ bio je na izletu. U jutarnjim satima krenuli su prema „Parku znanosti“ u Oroslavje. Tamo su se susreli s mnogim eksponatima od kojih svaki pokazuje i dokazuje zanimljive pojave iz područja fizike, astronomije, geografije i psihologije, a namijenjeni su svim dobnim skupinama. Nakon edukativnih sadržaja uputili su se na mjesto s odličnom okrjepom i zabavom – u pizzeriju „Oro – goro“. Nakon ručka slijedila je zabava u dječjem parku s toboganima, ljuljačkama i nogometnim igralištem. Gornja Stubica bilo je sljedeće odredište i u njoj poznata Gupčeva lipa te Spomen park „Rudolf Perešin“ u kojem se nalazi pilotova statua i konzervirani MIG-21. Kao prava Marijina dječica izlet su završili u svetištu Majke Božje Bistričke. Hodom oko oltara izrekli su svoje molitve sjetivši se svih župljana, osobito djece. Puni dojmova i zahvalnosti sretno su se vratili svojim kućama.